arkadia zdorwia

Body detox - pół godziny dla zdrowiaZabieg skutecznie oczyszcza, rewitalizuje i energetyzuje organizm.

Oczyszczanie organizmu nie ma w naszym kraju długiej tradycji. Odwrotnie jest w medycynie Wschodu, w której stanowi podstawę leczenia i zapobiegania chorobom.
Zasada działania urządzenia do wodnej kąpieli stóp łączy wiedzę współczesnej medycyny konwencjonalnej z podstawami starożytnej medycyny chińskiej, ściślej z teorią meridianów.
Jak wiadomo, cztery z nich (wszystkich jest sześć) mają swoje zakończenia w stopach, w których znajdują się też receptory (mikrokanały energetyczne) - około 2000 w każdej.
Poddając stopy działaniu wody zjonizowanej przez odpowiednio zmodulowany prąd o zmiennej biegunowości, powodujemy oczyszczenie komórek z toksyn i nasycenie ich energią.
Przez pory w stopach odbywa się delikatny ruch dodatnich i ujemnych ładunków w całym ciele.
Po kilku minutach woda w zależności od zanieczyszczenia i predyspozycji osoby na oczyszczanie może przybrać różne barwy: zielonkawą, ciemnobrązową, beżową lub czarną oraz pojawiają się "pęcherzyki powietrza". Niejednokrotnie w wodzie można zauważyć plamy tłuszczu i poczuć zapach nikotyny, jeśli osoba poddawana zabiegowi pali.
Dzięki badaniom Mary Staggs wiemy, że komórki zdrowego człowieka powinny mieć ujemny potencjał w przedziale od 70 do 90 miliwoltów. Na tym poziomie przyswajanie składników pokarmowych oraz wydalanie toksyn jest optymalne. Ujemny potencjał obciążonej lub uszkodzonej komórki może spaść nawet do 10-20 miliwoltów i wówczas zarówno przyswajanie składników pokarmowych jak i wydzielanie toksyn jest zaburzone. Taka sytuacja może nastąpić gwałtownie w wyniku choroby lub powstawać stopniowo - jako rezultat niewłaściwego sposobu odżywiania, stresującego trybu życia i wpływu zanieczyszczonego środowiska.
To jest pierwsze takie urządzenie, które szybko przywraca właściwy potencjał komórek, usuwa zakwaszenie organizmu a to jest gwarancją zdrowia i urody.
W czasie serii testów udowodniono, że zabiegi body-detox usuwają z organizmu wiele złogów i substancji trujących, jak azotany, fosforany, szczawiany, jony amonowe i metale ciężkie.
W czasie badań udowodniono również, że organizmy pobierają z wody żelazo, gdy mają jego niedobory. Elektroterapia neutralizuje również wolne rodniki, odpowiedzialne za proces starzenia się organizmu, dzięki czemu skóra jest lepiej ukrwiona.
Badanie bakteriologiczne wody przed zabiegiem i po nim pokazały, że przepuszczanie prądu działa bakteriobójczo. Osad na dnie miski to głównie flora bakteryjna oraz grzyby.
Zabieg skutecznie oczyszcza organizm np. po kuracji antybiotykowej, polecany jest też osobom, które mają zaburzenia hormonalne, wspomaga leczenie pacjentów z trądzikiem oraz cierpiących na różnego rodzaju alergie skórne a także dla skarżących się na przemęczenie i utratę sił witalnych.
Bardzo ciekawe okazały się badania krwi przeprowadzone najnowszą metodą tzw. mikroskopii w ciemnym polu. Przed zabiegiem krwinki są nieregularne, mało żywotne, "sklejone".
Po zabiegach obraz krwi ulega wyraźnej zmianie. Krwinki są dłużej dotlenione, mają kolisty kształt co świadczy o ich właściwej energii i sile witalnej uzyskanej dzięki zabiegowi.
Po pierwszym zabiegu następuje podniesienie energii komórek o 24,4%.
Wniosek jest oczywisty, że po serii zabiegów krwinki w warunkach ekstremalnych (światło, brak tlenu) żyją zdecydowanie dłużej a osocze jest praktycznie pozbawione złogów i zanieczyszczeń.
Spójrzmy na trendy współczesnej kosmetyki w gabinetach kosmetycznych i ośrodkach odnowy biologicznej. Jakakolwiek kuracja powinna zacząć się od oczyszczania organizmu z toksyn i przywrócenia mu równowagi energetycznej. Body-detox to przede wszystkim stymulacja, która wyzwala w naszym organizmie zadziwiające zdolności regeneracji i odbudowy.
Wzbogacona energetycznie komórka jest zdolna do szybkiej odbudowy uszkodzonych struktur co w konsekwencji przywraca jej prawidłową biologiczną aktywność. Komórka lepiej pobiera substancje odżywcze i również sprawniej wydala zanieczyszczenia.

Dzięki zastosowaniu zabiegów przy pomocy Body-detox uzyskujemy:

      - oczyszczanie krwi
      - usuwanie zakwaszenia organizmu
      - wspomaganie działania bakteriobójczego i grzybobójczego
      - usuwanie toksyn, złogów i metali ciężkich
      - uzupełnianie pierwiastków śladowych
      - przywracanie równowagi energetycznej organizmu