arkadia zdorwia

Akupresura - uwolnienie energii poprzez dotyk i uciskAkupresura to najstarsza w świecie metoda leczenia zapoczątkowana przez chińskich lekarzy przed paroma tysiącami lat. Akupresura stóp ma zastosowanie w diagnostyce i terapii lekarskiej.

Stosując masaże określonych punktów na stopach, działamy uzdrawiająco na wybrane i ściśle określone narządy. Każdy z tych punktów odpowiada innemu narządowi lub części ciała.
Między narządami, organami wewnętrznymi i stopami istnieją połączenia nerwowe i energetyczne.
Ucisk palca w odpowiednim punkcie skóry, wyzwala energię życiową i aktywizuje siły witalne. Następuje przy tym wytwarzanie substancji chemicznych i hormonalnych.
W organizmie ludzkim krąży energia Qi od głowy do stóp wzdłuż określonych torów, zwanych południkami. Jeżeli jakaś przeszkoda spowoduje odchylenie od normalnej cyrkulacji energii, to występują objawy chorobowe.
Stosując akupresurę można przywrócić normalny stan cyrkulacji energii w organizmie.
Akupresura porusza energię Qi, budząc ją z zastoju, przywraca normalne krążenie, uśmierza bóle i w dużym stopniu ułatwia proces zdrowienia.
Masaż wykonuje się wewnętrznym brzegiem kciuka lub płaską częścią paznokcia.
Akupresura działa inaczej niż lek, który przynosi ograniczony i wybiórczy rezultat.
Co więcej, leki często wywołują skutki uboczne, czyli niekorzystne zmiany w organizmie.
Zabiegu akupresury nie stosuje się w czasie choroby z temperaturą, w czasie ciąży, w chorobach zakaźnych, przy nowotworach złośliwych, przy krwawieniach wewnętrznych, w ciężkich chorobach serca, w stanach zapalnych skóry.