arkadia zdorwia

Kręgosłup to podstawa - skuteczna pomoc u chiropraktykaSkąd biorą się różne schorzenia, które zmieniają nasze życie w cierpienie ?
Skąd tyle schorzeń bez względu na wiek?

 • Z medycznego punktu widzenia 75% schorzeń wiąże się ze złą pracą kręgosłupa i przyblokowanym ośrodkowym układzie nerwowym.
 • Tym tak ważnym ośrodkiem nerwów jest właśnie rdzeń kręgowy naszego kręgosłupa
 • Jeśli nasz kręgosłup źle funkcjonuje, (czego może nie wykazać zdjęcie RTG), powoduje to przyblokowanie rdzenia kręgowego - następuje dysfunkcja organów należących do danego odcinka kręgosłupa
 • Dolegliwości kończyn dolnych tkwią w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa
 • Drętwienia i bóle rąk to następstwo przyblokowanego rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym i barkowym
 • Medycyna zajmuje się leczeniem objawowym przy pomocy środków przeciwbólowych, ale przecież doraźna likwidacja bólu nie usuwa przyczyn cierpienia pacjenta.
 • Zapalenie korzonków nerwowych to początek poważnych zmian, jakie powstają w naszym kręgosłupie. Leki, które mają zadanie usunąć ból i zlikwidować stan zapalny - w pierwszym etapie pomagają. Jednak te dolegliwości powracają w większym nasileniu. W konsekwencji prowadzi to do drastycznego zmniejszania się przerw między kręgami, że wystarczy kichnąć lub zakasłać i dysk zostaje przyblokowany. Może też doprowadzić do przepukliny jądra miażdżystego. Wtedy zaczyna się koszmar trudny do zniesienia - ból pośladka i rwąca noga, ponieważ dolegliwości bólowe mogą występować na całej długości uciskanego nerwu.  Doświadczony chiropraktyk wie, że odpowiednią techniką ćwiczeń można to schorzenie wyleczyć i to w stu procentach.
 • Zmniejszające się przerwy między kręgami prowadzą także do przyblokowania rdzenia kręgowego a co za tym idzie bóle kolan, stóp, a także uczucie opadającej stopy. I znów ogromne ilości leków. Błąd - to przecież nie infekcja, to brak odpowiedniej informacji z kręgosłupa do kolan, które nagle zaczęło bardzo dokuczać.
  W konsekwencji prowadzi to do zwyrodnienia stawów.
 • Mało kto bierze sobie do serca to, że upadł, czy też brał udział w jakimś wypadku.
  To zawsze kiedyś może dać o sobie znać.
 • Źle funkcjonujący kręgosłup powoduje szereg chorób, chociażby zła praca serca, bóle głowy, zaburzenia wzroku, słuchu i wiele innych schorzeń.

Ponieważ poszczególne przypadki  zawsze różnią się od siebie, nie jest możliwe, aby jedna terapia była dla wszystkich jednakowo efektywna. Jeśli chcesz skutecznie i bezpiecznie stosować profilaktykę, musisz najpierw dobrze poznać przyczynę, która wywołała Twoją dolegliwość. A do tego potrzebujesz:

 1. Właściwej diagnozy i minimum wiedzy o przedmiocie choroby ( którą uzyskasz od dyplomowanego specjalisty - chiropraktyka ).
 2. Podjęcia skutecznej terapii pod opieką specjalisty, pozwalającej usunąć przyczynę wywołującą dolegliwości, a więc i odczuwany ból.
 3. Określenia zaleceń profilaktycznych i dobranie indywidualnych ćwiczeń służących wyeliminowaniu nawrotu dolegliwości.

Skuteczne wspomaganie leczenia schorzeń kręgosłupa i układu ruchu:

  rwy kulszowe, bóle krzyża, bóle pleców, drętwienie rąk i nóg, korzonki, dyskopatia, bóle głowy, bóle kolan i pachwin, lumbago, postrzał, skoliozy, wady postawy i wiele innych.

oraz terapia czaszkowo - krzyżowa.