arkadia zdorwia

Okulary niesoczewkowe ajurwedyjskie 

Okulary niesoczewkowe

 

 

Okulary korekcyjne niesoczewkowe służą do wzmocnienia mięśni soczewek oczu. Badania kliniczne potwierdziły skuteczność okularów korekcyjnych przy: zaćmie korowej, w krótkowzroczności, nadwzroczności, starczowzroczności, we wczesnym okresie pooperacyjnym. W konstrukcji okularów zastosowano 2 czarne nieprzezroczyste, płaskie przesłony wielootworowe, precyzyjnie umocowane w oprawach ochronnych.

Jak to działa?
Za ostrość naszego widzenia odpowiada przede wszystkim soczewka, która jest wewnątrz gałki ocznej. Może ona zmieniać swoją grubość i dzięki temu poprawiać ostrość obrazu. Specjalne mięśnie regulują jej napięcie. Jeżeli działają one sprawnie, to praca soczewki przebiega zawsze bez zaburzeń. Gdy słabną, psuje się wzrok.
Kiedy już widzimy coraz gorzej, umawiamy się z okulistą i zwykle kończy się to tym, że zaczynamy nosić okulary, w których jest odpowiednia soczewka, mająca zrekompensować niedomaganie wzroku - działają na zasadzie protezy dla naszych oczu.
Okulary soczewkowe po prostu przejmują część pracy za oko, co sprawia, że rozleniwia się ono, a jego nieużywane mięśnie słabną. Po pewnym czasie soczewki okularów stają się coraz grubsze, a mięśnie soczewek oczu coraz słabsze.

Ćwiczmy mięśnie oczu....
Okulary niesoczewkowe powodują, że oko ma ograniczone pole widzenia. Dlatego też skupia się ono na promieniach światła dochodzących pod katem prostym. To bardzo poprawia pracę soczewki i sprawia, że łatwiej jej skupić się na widzianym obrazie.
Ostrość widzenia jest o wiele lepsza, gdyż mięśnie soczewki są zmuszone do wykonania wysiłku. Okulary korekcyjne są niczym innym, jak przyrządem do ćwiczenia mięśni oczu.

Jak ich używać?
Każdy trening, tak i ten mięśni soczewek, musi być regularny i dostosowany do indywidualnych potrzeb. Okulary korekcyjne nosi się na początku 5 minut dziennie.
Potem czas noszenia stopniowo zwiększamy do około 1,5 godziny. Na początku oczy mogą czuć się nieswojo i szybko męczyć. Świadczy to o słabości mięśni soczewek. Oczywiście nie można ich forsować zbyt intensywnym treningiem. Regularne używanie okularów korekcyjnych daje rewelacyjne efekty. Trwałą poprawę wzroku można uzyskać już po 5-6 tygodniach. Należy zdjąć zwykłe okulary, a założyć korekcyjne. W nich można czytać (strony muszą być dobrze oświetlone), oglądać TV, projekcje filmowe, pracować przy komputerze, wykonywać proste prace domowe lub spacerować. W okularach korekcyjnych nie wolno prowadzić samochodu lub wykonywać prac, w których zmniejszenie pola widzenia może być przyczyną wypadku.
Pierwsze efekty widać tuż po założeniu okularów korekcyjnych - ostrość widzenia znacznie się poprawia. Można odczytać tekst, który bez zwykłych szkieł zlewał się, można lepiej widzieć na odległość. Wiele osób jest zaskoczonych prostotą i skutecznością tych okularów. Okulary korekcyjne były badane przez wiele ośrodków medycznych na całym świecie i polecane przez lekarzy. W Indiach są one znane od stuleci.
W Polsce ich dobroczynne działanie lecznicze zostało potwierdzone przez Katedrę i Klinikę Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie.